Premier Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Gobarto Dziczyzna na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu

03 KWI, 2019 GODZ: 14:27

W niedzielę 17 marca w Łowiczu odbył się Ogólnopolski Dzień Sołtysa, w którym udział wziął premier Mateusz Morawiecki. Podczas wydarzenia swoje wyroby zaprezentowała m.in. firma Gobarto Dziczyzna, a gościem artystycznym był zespół Golec uOrkiestra.

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu to uroczystość zorganizowana z myślą o gospodarzach sołectw. Jej celem było podziękowanie sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi na istotę polskiej wsi dla rozwoju kraju. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu premier Morawiecki, wieś daje kulturową i międzypokoleniową siłę, której kraj zawdzięcza swoją polską duszę.

Na uczestników Dnia Sołtysa czekało wiele atrakcji. Uroczystościom towarzyszyła np. prezentacja zdrowej żywności przygotowana przez koła gospodyń wiejskich. Wśród stoisk obecnych w łowickiej hali nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polskiego Związku Łowieckiego. Jako reprezentant Związku firma Gobarto Dziczyzna przedstawiła na nim swoje produkty, wśród których znajdowały się wędliny w 100% z dziczyzny. Wszystko to w ramach kampanii promującej dziczyznę i jej walory prozdrowotne. Stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których znaleźli się premier Mateusz Morawiecki czy członkowie Golec uOrkiestry.

Uczestnikami wydarzenia byli również minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, a także liczni parlamentarzyści i samorządowcy.

Na obchodach w Łowiczu zjawiło się około 800 gości, z czego większą część stanowili sołtysi. O oprawę artystyczną, oprócz Golec uOrkiestry, zadbały Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie oraz zespół folklorystyczny "Blichowiacy".

Autorem zdjęć z wydarzenia jest Artur Rożniata

Pozostałe aktualności

Gobarto Dziczyzna na Targach Knieje 2019

Firma Gobarto Dziczyzna wzięła udział w Targach Łowieckich Knieje w Poznaniu, które odbyły się w dn. 1-3 lutego br. Podczas wydarzenia, na stoisku producenta, uczestnicy mogli spróbować...

15 MAR, 2019 GODZ: 16:48

Otwarcie budynku inwentarskiego Gobarto 500 w Kunowie

Program Gobarto 500 wciąż się rozwija, dołączają do niego nowi rolnicy. Budynki inwentarskie zostały właśnie ukończone w Kunowie, a z końcem roku nastąpi ich pierwsze zasiedlenie. W...

18 GRU, 2018 GODZ: 16:41