Premier Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Gobarto Dziczyzna na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu

03 KWI, 2019 GODZ: 14:27

W niedzielę 17 marca w Łowiczu odbył się Ogólnopolski Dzień Sołtysa, w którym udział wziął premier Mateusz Morawiecki. Podczas wydarzenia swoje wyroby zaprezentowała m.in. firma Gobarto Dziczyzna, a gościem artystycznym był zespół Golec uOrkiestra.

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu to uroczystość zorganizowana z myślą o gospodarzach sołectw. Jej celem było podziękowanie sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi na istotę polskiej wsi dla rozwoju kraju. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu premier Morawiecki, wieś daje kulturową i międzypokoleniową siłę, której kraj zawdzięcza swoją polską duszę.

Na uczestników Dnia Sołtysa czekało wiele atrakcji. Uroczystościom towarzyszyła np. prezentacja zdrowej żywności przygotowana przez koła gospodyń wiejskich. Wśród stoisk obecnych w łowickiej hali nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polskiego Związku Łowieckiego. Jako reprezentant Związku firma Gobarto Dziczyzna przedstawiła na nim swoje produkty, wśród których znajdowały się wędliny w 100% z dziczyzny. Wszystko to w ramach kampanii promującej dziczyznę i jej walory prozdrowotne. Stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których znaleźli się premier Mateusz Morawiecki czy członkowie Golec uOrkiestry.

Uczestnikami wydarzenia byli również minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, a także liczni parlamentarzyści i samorządowcy.

Na obchodach w Łowiczu zjawiło się około 800 gości, z czego większą część stanowili sołtysi. O oprawę artystyczną, oprócz Golec uOrkiestry, zadbały Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie oraz zespół folklorystyczny "Blichowiacy".

Autorem zdjęć z wydarzenia jest Artur Rożniata

Pozostałe aktualności

Festyn Rodzinny Gobarto – Grąbkowo 2019

W sobotę 15 czerwca pracownicy Grupy Kapitałowej Gobarto wraz ze swoimi pociechami mieli okazję świętować Dzień Dziecka. Była to doskonała okazja nie tylko do świetnej zabawy dla całych...

25 CZE, 2019 GODZ: 16:49

Zawody o puchar Gobarto Dziczyzna zakończone

Firma Gobarto Dziczyzna po raz czwarty zorganizowała Zawody w Strzelaniach Myśliwskich o puchar Gobarto Dziczyzna. Wydarzenie odbyło się 11 maja w Krzywiniu i wzięło w nim udział 120...

31 MAJ, 2019 GODZ: 15:35

Wyniki finansowe za I kwartał 2019

 W związku z publikacją przez Gobarto S.A. skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2019 roku przekazujemy prezentację wyników za okres trzech miesięcy zakończony dnia...

15 MAJ, 2019 GODZ: 19:01